Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O nás

Prostor, kde se můžeš bavit

O projektu

V KJM je TEEN, prostor pro mladé od 13 let, již zavedeným pojmem. Toto oddělení v uplynulých letech v rámci projektu Pověste ho vejš! (od r. 2014) mělo pro teenagery připravené programy – různé workshopy, přednášky na atraktivní témata aj. – rozdělené do tematických týdnů, které se každý měsíc opakovaly. Jednalo se o bloky: Vytvořím, Objevím, Naučím a Pařím (více viz archiv akcí) Zároveň se odehrálo i několik velkých akcí, které se těšily velké návštěvnosti a vyvolaly u cílové skupiny značný ohlas, např. Maheniks či Noc BEZ Andersena. I nadále chceme podporovat profilaci TEENu ve smyslu místa pro trávené volného času, v němž mladí lidé naleznou prostor jak pro vzdělání, tak zejm. zábavu.

 

2017: Hry a hraní

Rok 2017 byl ve znamení her a hraní v různých formách v prostorách TEENu či na jiných místech knihovny. Ti, kteří mají rádi kávu a deskové hry, si přišli na své při DeskovkáchCafé+. Dále jsme přímo v TEENu nabídli Herní odpoledne s Xboxem (např. hry FIFA, NHL, Zaklínač aj.). Nechyběl ani u mladých velice oblíbený LARP a i tentokrát slavila úspěch Noc BEZ Andersena a Maheniks. Pozitivní ohlasy přinesl pořad Star Wars čtení a pravidelně se konaly workshopy tvůrčího psaní a setkání hráčů Dračího doupěte. Navštívilo nás přes 7800 čtenářů a návštěvníků. 

Nová programová náplň

V r. 2018 chceme oslovit novou skupinu mladých a přitom mít co nabídnout stálým návštěvníkům. Kromě výše jmenovaných programů budeme usilovat o příjemné přátelské prostředí, a tím se přiblížit ideálu komunitní klubovny:

https://www.kjm.cz/data/tmp/gal2231/big/1.jpg

Dotykáč

Besedy a workshopy na aktuální či tabuizovaná témata (rasismus, LGBT, gender aj.) formou „živých knih“ (výpovědi osobností) – tvorba tzv. hate free zóny, vhodné pro mladé intelektuály, SŠ a VŠ studenty.

BookTube do knihovny

Workshop s youtubery, kteří dělají videorecenze zejm. na knihy s tematikou Young Adults. Mezi hosty se objeví Vojta Hamerský (Eclectic reader ) nebo bloggerka Markéta (Svět podle Marille ).


Publikační činnost

Projekt a jeho aktivity byly finančně podpořeny z dotačního titulu Knihovna 21. století Ministerstva kultury ČR (2014-2018).


Fotogalerie – výběr 

Turnaj v deskové hře Malé velké Galaxie

Datum konání: 4.4.2018 

Nocování v knihovně pro TEEN a úniková hra (realizováno ve spolupráci s firmou Brainfaq )

Datum konání: 16.2.2018 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku