Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

DĚTI A MLÁDEŽ

AKTUALITY


KLUBOVÁ SETKÁNÍ

Čtenářský klub pro děti

Jsi knihomol, který by rád poznal spřízněné duše, povídal si o knihách a čtení a prožíval různá čtenářská dobrodružství? Přihlásit se můžeš v Knihovně pro děti a mládež nebo na e-mailu: cdc@kjm.cz.

Klub šikulek

Vyrob si každý měsíc něco pěkného pro radost! Klub je určen pro holky od 9 do 15 let. Přihlásit se můžeš na pobočce nebo na e-mailu: osada@kjm.cz.

Klub deskových her

Hry jsou k dispozici v místnosti pro mládež TEEN v Ústřední knihovně (3. NP). Taktéž je možné si některou z her půjčit domů nebo se zúčastnit herních setkání v rámci pravidelného programu TEENu.

Veškeré pořady pro děti a mládež sledujte v kalendáři akcí.


PROJEKTY čtenářství odborně

S knížkou do života (Bookstart)

BookstartSKIP ČR se rozhodl připojit k mezinárodnímu projektu Bookstart a v r. 2018 vyhlásil pilotní ročník na podporu čtenářské gramotnosti S knížkou do života. Jedním z cílů je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace společnými akcemi pro rodiny s dětmi (více).

Časopis IMPULSY aktuální číslo

Impulsy

Aktuální číslo časopisu IMPULSY najdete zde. Časopis vychází elektronicky a, jak napovídá jeho název, věnuje se impulsům (námětům, trendům, inspiracím…), které nás mohou posunout dál, ať už v oblasti literatury či knihovnických projektů.


Besedy projektu Ruku v ruce ke stažení

Ruku v rucePokud ve své praxi pracujete s dětmi s různými druhy handicapů, jistě přivítáte metodický materiál, který vzešel z činnosti projektu Ruku v ruce, jenž napomáhal odstraňovat bariéry mezi těmito dětmi a dětmi z majoritní společnosti prostřednictvím bloků tematických besed a integračních programů.

V metodickém materiálu najdete zpracovaná témata všech besed a realizovaných integračních programů. Budeme rádi, když nám k textům napíšete svůj komentář.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku