Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuální projekty

Žhavá i tradičně osvědčená témata – mládež, prvňáčci a půjčování hraček

Čtenářský klub pro děti

Čtenářský klubKroužek je určen pro nadšené knihomoly ve věku od 9 do 13 let, kteří jsou registrovanými čtenáři knihovny. V rámci kroužku budou děti pracovat s texty psanými i s mluveným slovem, získají povědomí o kvalitní literatuře, seznámí se s různými literárními žánry, budou plnit čtenářské aktivity, hrát různé hry, ale budou se také moct bezplatně zúčastnit několika exkurz (ČT, nakladatelství aj.).

TEEN

Od října 2014 jsme rozšířili stávající prostory Knihovny pro děti a mládež o speciální „prostor pro mladé“, jež v sobě skloubil potřebu relaxace s nabídkou volnočasových aktivit a vzděláváním:

Poprvé do školy – Poprvé do knihovny

Poprvé do školy - Poprvé do knihovny

Projekt vznikl v roce 2003 v Knihovně pro děti a mládež s myšlenkou podpory čtenářství u dětí, které vstupují do 1. tříd základních škol. Snahou je spojit nezapomenutelné zážitky ze začátku školní docházky s první návštěvou knihovny. V rámci projektu pořádáme aktivity pro děti, ale i přednášky pro rodiče, ve kterých jim chceme pomoci zvládat tuto někdy nelehkou pouť a doporučit dětem i jejich rodičům zajímavé knižní tipy pro společné čtení.

Lekotéka – hračky a didaktické pomůcky

Již 6. rokem půjčujeme dětem do rodin a škol hračky a didaktické pomůcky. Hračky a pomůcky   jsou určeny jak dětem se specifickými potřebami, tak široké veřejnosti. Do projektu se zapojila Ústřední knihovna, Mahenův památník a již 17 poboček.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku