Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Odborné projekty

Podpora profesního vzdělávání a sdílené odborné praxe

Projekty vycházejí především z činnosti Centra dětského čtenářství – např. on-line časopis o trendech dětského čtenářství IMPULSY, a též obecně z činnosti Knihovny pro děti a mládež.

IMPULSY: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství

časopis ImpulsyCentrum dětského čtenářství vzniklo před více než deseti lety při Knihovně Jiřího Mahena v Brně jako součást Knihovny pro děti a mládež. Za dobu své činnosti se etablovalo na poli vzdělávacích a informačních aktivit knihoven, a to nejen v Jihomoravském kraji. Jeho pracovníci se rozhodli pokrýt chybějící místo na poli periodik zaměřujících se na literaturu pro děti a mládež a její aktuální trendy a novinky (o redakci ).

Databanka vzdělávacích knihovnických programů

Databanku vzdělávacích programů (besed) Klubu dětských knihoven SKIP ČR připravili pracovníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně (KJM), Knihovny pro děti a mládež a Centra dětského čtenářství. Databanka slouží pracovníkům knihoven, kteří po přihlášení, mohou zveřejňovat, sdílet a hodnotit lekce, vzdělávací programy, besedy a další typy programů, které knihovny realizují pro své uživatele.

Ruku v ruce

logo Ruku v ruceProstřednictvím projektu Ruku v ruce (2010-2012) podávala KJM pomocnou ruku dětem s různými typy postižení či dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, na něž soustředila vzdělávací besedy a integrační programy s dětmi s běžných základních škol. Projekt byl zaměřen na snižování informačních bariér, které od sebe oddělují zdravé děti od dětí s handicapy. Nyní následuje pětiletá doba udržitelnosti projektu prostřednictvím činnosti Knihovny pro děti a mládež (besedy). Jeho výstupem je metodický materiál (zpracovaná témata ze všech 4 cyklů besed a realizovaných integračních programů včetně možnosti komentáře staženého textu).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku