Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam časopisů

21. století Junior

Vědecko-technický časopis pro zvídavé děti od 8 do 14 let. Vychází 1x měsíčně. Spousta stran plných informací ze zeměpisu, přírodopisu, historie, vědy a techniky. Samozřejmě nechybí ani prostor pro vtipy, kuriozity, hádanky a soutěže. Je v něm i místo pro tvoje nápady a připomínky. Je to prostě časopis, který tě chce nejen něco naučit, ale i pobavit.

ABC

ABC je populární čtrnáctideník určený především aktivním dětem, nabízející zajímavé informace ze světa techniky, vědy, přírody, sportu i moderních technologií. ABC vychází již od roku 1957. Unie vydavatelů ocenila třikrát za sebou kvalitu ABC a udělila časopisu první místo a titul Časopis roku v kategorii Časopis pro mládež.

Bart Simpson

V každém čísle najdete hned několik příběhů, v jejichž centru jsou žáci springfieldské školy - v čele s Bartem a Lízou!

Cinema

Nepostradatelný pomocník pro každého kinofila. Recenze filmových novinek, informace z filmového zákulisí i ze života filmových hvězd. To vše pravidelně 1x měsíčně.

Crew

Komiksový dvouměsíčník, který vám přináší to nejlepší ze světových komiksů v češtině. Objevily se v něm postavy jako je Batman, Soudce Dredd, Hellblazer, Sláine, Spider Man, Wolverine... ale i spoustu dalších hrdinů. V současnosti v celobarevném magazínu vychází obrovská nálož komiksů, jak velké seriály na pokračování, tak samostatné příběhy.

Creative Amos

Creative Amos je jedinečný časopis pro kreativní práci. Obsahuje více než 20 originálních nápadů na výrobu jednoduchých i složitějších výrobků s jejich pracovními postupy. U každého z nápadů naleznete seznam věcí, které budete k výrobě potřebovat, podrobný popis pracovního postupu krok za krokem a spoustu ilustračních fotografií. Časopis také obsahuje zajímavé články a reportáže z umělecké oblasti i něco málo z historie tvoření.

ČASOSTROJ

Nádherně ilustrovaný zábavný časopis Časostroj zve do historie mladé čtenáře a jejich rodiče. Srozumitelně a jednoduše přináší informace z různých časových období. Je pomocníkem ve škole a mění nudný dějepis na skutečnou zábavu!

Čtyřlístek

Oblíbený komiksový časopis pro děti všeho věku. Osahuje několik příběhů, nejen čtveřice kamarádů z Třeskoprsk. Nechybí ani malá lekce angličtiny.

Čtyřlístek speciál

Komiks o kamarádech Fifince, Bobíkovi, Myšpulínovy a Piňďovi.

Informatorium

Časopis pro učitelky mateřských škol a vychovatelky školních družin, který se zaměřuje na výchovu dětí od 3 do 8 let. Obsahuje aktuální informace z ministerstva, články z psychologie a pedagogiky a především návody na rozvíjení dětských dovedností, intelektu i výtvarného vnímání. Doplněno ukázkami interakčních her, reportážemi z mateřských škol.

Kačer Donald

Nejzábavnější komiksový časopis! Komiks s příběhy oblíbených postav Walta Disneye. V každém čísle hádanky, vtipy, triky a soutěže. Časopis vypráví neobyčejné dobrodružné příběhy, které denodenně zažívají obyvatelé Kačerova, jimiž je v první řadě Donald - kačer, který je většinou ve výborné náladě, ale občas si neodpustí postěžování na těžký osud. Nechybí ani jeho přítelkyně, Daisy nebo Strýček Skrblík – lakomec, který by pro korunu do ohně skočil. Dále kutil jménem Šikula nebo nežádoucí a neoblíbení Rafanové po boku zlé čarodějnice Magika von Čáry.

Kamarádi

Tento časopis je určen multikulturním dětem a jejich rodičům. Časopis je multijazyčný a srozumitelný pro více jazykových skupin. Části textu v menšinových jazycích mají anotace v češtině. Jeden z pilířů, na kterých časopis stojí, je forma „otázek a odpovědí“. Dětí můžou s pomocí rodičů plnit úkoly a dopisovat odpovědi ve vlastním jazyce. Takto se každý z nich stane svým způsobem „spoluautorem“ svého vlastního čísla a bude k němu aktivně přistupovat. Časopis je zaměřen na děti od 4 let až po děti na 1. stupni základní školy.

Level

LEVEL je magazín o hrách a dění okolo nich, který události nepřebírá, ale vyhledává a dívá se na ně z nečekaného úhlu. V Levelu je tím hlavním text a magazín se tomu podřizuje čistým designem bez rušivých elementů, ale hlavně zapojením autorů s dlouholetou praxí, kteří zaujmou čtenáře nejenom čtivými texty, ale i vlastními zjištěními a závěry, které čtenář na internetu nenajde. Součástí každého vydání je plná hra přes digitální distribuci. Hledáte-li magazín věnovaný počítačovým hrám, který by vás jednoznačně zaujal, pak hledáte Level. Nedílnou součástí každého vydání LEVELu jsou exkluzivní DVD, obsahující přiloženou originální počítačovou hru, mnoho demoverzí, videoukázek a dalších materiálů.

MATEŘÍDOUŠKA

Najdete v ní nejen původní autorské ilustrace, zábavné i naučné články, ale i hravé úkoly, komiksy a čtení na pokračování. Mateřídouška přináší spoustu s luštěním i rébusy a křížovky. Děti se v ní pravidelně setkávají s Virem a Bitem, dvěma veselými průvodci ve světě internetu a moderních technologií.

MÉĎA PUSÍK

Méďa Pusík je zvídavý medvídek, který rád poznává svět a vymýšlí nová dobrodružství. V časopise ho doprovází pejsek Bello, myška Mimi a zajíček Hops a kočka Mau.

Medvídek Pú

Časopis příběhů Medvídka Pú a jeho kamarádů pro děti od 3 do 7 let. Příběhy, hádanky, doplňovačky. Vychází 1x měsíčně.

NATIONAL GEOGRAPHIC

Přináší strhující pohled do přírodních, technických, kulturních a etnických tajů tohoto světa. Jeho reportáže jsou doprovázeny fotografiemi výjimečné kvality. Čtenáři prozkoumají lidské národy, svět zvířat, rostlin a nechají se uchvátit také reportážemi z českého domova.

Pevnost

Pevnost je měsíčník, který se zaměřuje na současné popkulturní fenomény s akcentací na žánr fantasy, v menší míře také na science fiction a horor. Za svůj přínos pro tuzemskou fantastiku byl několikrát oceněn odbornou komisí Akademie SFFH v kategorii „časopis roku“. Pevnost je rozčleněná do čtyř sekcí: na filmovou, literární, herní a historicko-mytologickou. V Pevnosti rovněž nechybí v současnosti velmi oblíbené „vývozní artikly“ japonské kultury: manga a anime; specifické je i zaměření na fenomén deskových a karetních her. Časopis se nevyhýbá ani edukativněji zaměřeným materiálům, které lze nalézt zejména v sekci o historii a mytologii.

POPCORN

Časopis Popcorn je titul o muzice, o hvězdách a životním stylu. Najdete zde pestrou směs všeho, co zajímá dnešní teenagery: módu, plakáty, filmy, pohled do zákulisí šoubyznysu, sport, zajímavosti, tajemství, magii a čarování.

RAKETA

Na 48 stránkách časopisu najde čtenář příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vaření, básničky i různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Unikátní je v tom, že neobsahuje žádnou reklamu. Celý obsah je věnovaný dětem.

SLUNÍČKO

Sluníčko je tradiční český časopis určený zejména (ne)čtenářům. Přináší kromě zábavného čtení i velké množství ilustrovaných obrázků, hádanek, doplňovaček, hlavolamů, omalovánek a také veselých a barevných vystřihovánek. Každoročně u časopisu Sluníčko vychází také velká vystřihovánka na pokračování - v dřívějších ročnících např. domeček pro skřítky či pohádkový hrad.

Svět na dlani

Časopis, který vidí svět zcela jinýma očima a nachází odpověď na jakoukoliv vaši otázku. SVĚT NA DLANI vás vezme na dobrodružné cesty do nitra Země i daleko do vesmíru. Časopisu dominuje výrazná obrazová složka. Prostřednictvím úchvatných fotografií budete mít pocit, že se noříte přímo do hlubin oceánů. Prohlédnete si zblízka dosud neznámá zákoutí lidského mozku a odhalíte skryté dějiny lidstva.

Tom & Jerry

Komiks s oblíbenými postavičkami Kocoura Toma a Myšáka Jerryho.

TOP DÍVKY

Časopis Top dívky je měsíčník určený pro náctileté dívky. V časopise jsou obsažena zajímavá témata, dynamická grafika a velký počet soutěží. Top dívka také funguje jako rádce, kamarád, důvěrník a nikoli jen pouhý nositel informací.

Tvořivá dramatika

Časopis zaměřený na dramatickou výchovu, na její metody aplikované v jiných předmětech (český jazyk a literatura, prvouka/vlastivěda, dějepis, občanská výchova, cizí jazyk...). Vychází 3x ročně.

Zámeček

Měsíčník Cibule a Kebule o dětských domovech a jejich aktivitách. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku