Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuálně

Vyhlášení soutěže Ať žije republika

Knihovna pro děti a mládež na začátku září vyhlásila výtvarnou soutěž ke 100. výročí rebubliky. Osmičlená porota vybrala z téměř 90 účastníků 17 vítězů, na které čeká odměna v Ústřední knihovně (3. NP, Knihovna pro děti a mládež) od 17. října do 16. listopadu. Celé vyhlášení soutěže najdete  zde.


Jiří Mahen v komiksu 

Galerie soutěžních příspěvků

   

1) Kateřina Jedličková  
2) Natálie Karásková  
3) Denisa Puškárová

  

4) Andžela Debeljački                                                                                          
5) Philippe Daniel

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 14. 12. 2017 v Ústřední knihovně (Kobližná 4) na akci Mangafanův rok s Honzou Horgošem.


Jiří Mahen v komiksu

  • pro mladé lidi ve věku od 13 do 26 let

Pravidla

Úkolem je vytvořit komiks, ve kterém bude hlavním hrdinou Jiří Mahen. Musí se jednat o originální autorem vytvořené dílo, ne o cizí obrázky rozdělené stripy a doplněné bublinami. Požadovaný formát hotového díla je buď A5, nebo A4. Minimální délka komiksu je pak 8 stránek A5 nebo 4 celé stránky A4.  Soutěžní práce je třeba doručit na adresu: Knihovna Jiřího Mahena, Knihovna pro děti a mládež, Kobližná 4, 601 50 Brno, případně zaslat ve formátu pdf. na adresu mladez@kjm.cz, nejpozději do 17. 11. 2017. Společně se splněným úkolem je třeba odevzdat či zaslat přihlášku.

Hlavní výhrou je tablet. Autoři dalších vybraných prací obdrží drobné propagační předměty knihovny. 

Realizováno u příležitosti 2. ročníku komiksového festivalu MAHENIKS.


Fotogalerie

Ohlédnutí za tím, co se v průběhu r. 2017 událo na poli mangy a anime, spojeno se slavnostním vyhlášení výsledků soutěže o tablet Jiří Mahen v komiksu.

Datum konání: 14.12.2017 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku