Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Co u nás najdete?

V Knihovně pro děti a mládež najdete kromě půjčovny klubovnu, místo pro nejmenší čtenáře a specializovaný prostor pro mládež (TEEN). V rámci projektu Knihovna pro město II – Vzdělávání na míru byly v r. 2015 technicky zhodnoceny a dovybaveny všechny jmenované prostory knihovny.  


Moderní technologie

Dětská klubovna – vzdělávání

Interiérově byla upravena zejm. půjčovna pro nejmenší a Dětská klubovna, která se profilovala do role studovny. Koncipována je tak, aby ji využívala veřejnost zejm. v odpoledních a večerních hodinách pro individuální a kolektivní studium. Její dispozice jsou doplněny interaktivní tabulí, notebooky s výukovým softwarem a vhodným variabilním nábytkem. Prostor se využívá i k realizaci vzdělávacích programů školních tříd a nově ke kurzům tréninku paměti. Vybrané lekce pro školy jsou doplněny o práci s tablety.

Interaktivní tabule

TEEN – zábava

Nově je možné si v Knihovně pro děti a mládež půjčit dva notebooky. Jsou určeny zejm. k přehrání filmových DVD v TEEN.

Notebooky k půjčování

Půjčovna  dotykový stůl

Dalším interaktivním zařízením disponuje půjčovna, a to dotykovým stolem se vzdělávacími a zábavnými aplikacemi. Stůl je zpřístupněn veřejnosti, ale své místo najde i při práci se školními družinami. V současné době nabízí kromě základní sady aplikací i unikátní aplikace šité na míru: Jiří Mahen a knihovna  zábavnou formou představuje knihovnu a její služby včetně osoby jejího zakladatele, dále  aplikaci vytvořenou speciálně k projektu Ruku v ruce primárně určenou pro děti s handicapya aplikaci pro věkovou kategorii teenagerů seznamující zájemce s prostorem TEENu.

Dotykový stůl s aplikací o knihovně

Nejmenší čtenáři – nový mobiliář


Samoobslužné půjčování knih

Zařízení pro samoobslužné půjčování knih ze všech oddělení Ústřední knihovny se nachází při vstupu do Knihovny pro děti a mládež. Umožňuje půjčování dokumentů opatřených čipem (označeno oranžovou nálepkou v knize). Druhé zařízení najdete u výpůjčního pultu v hale (1. NP).

Možnost samoobslužného půjčování lze využít i na pobočce v Bystrci (Vondrákova 15).

 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku